432
اقتصاد جهشی در هند و چین. دستاوردها و کاستی های مدل توسعه ای ایران در مقایسه با چین و هند نویسنده : دکتر محمد عجم


249
کشورها بر سر استفاده از منابع غنی قطب شمال و جنوب رقابت می کنند. هند در اواخر اردیبهشت 1392 به عنوان عضو ناظر شورای شمالگان آرکتیک درآمد.


416
همرسانی در. این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود. ایمیل


900
ایالات متحده آمریکا به هدف تاریخی خود برای نابود کردن انقلاب کوبا دست نیافته است، لیکن آنها باعث به وجود آمدن بسیاری از کاستی ها و خسارات اقتصادی فراوانی به مردم ما و مانع توسعه کامل کوبا شده اند.


585
مردم بلوچ یکی از اقوام ایرانی‌تبار ساکن در ایران، پاکستان، افغانستان و ترکمنستان هستند. مردم بلوچ به زبان بلوچی سخن می‌گویند، که یکی از زبان‌های شاخه شمال غربی زبان‌های ایرانی است.


231
اسفندیار رحیم مشایی (زادهٔ آبان ۱۳۳۹ رامسر) سیاستمدار ایرانی است، که در دولت نهم، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود.


58
اگر مسکن تا چند ماه قبل کالایی بود که بسیاری از مردم و به ویژه اقشار متوسط و ضعیف جامعه می توانستند با توسل به روش هایی امیدوار به خرید آن باشند، حالا در شرایط کنونی مسکن به یک رویای دوردست برای آنها تبدیل شده و چشم ...


144
در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در بیانیه ای از بازگشت تحریم های مالی و نفتی علیه ایران و اجرای آن از روز دوشنبه خبر داده بود، بازار ارز و طلا بدون توجه به این اعلامیه با ثبات نسبی و کاهش نرخ همراه بود.


154
بزرگترین فرودگاه جهان در استانبول افتتاح شد فرودگاه سوم استانبول که به اسم فرودگاه استانبول نام گذاری شده و عنوان بزرگترین فرودگاه جهان را یدک می کشد، روز دوشنبه 29 اکتبر با حضور رجب طیب اردوغان، ریی...


386
فارغ از رویکرد دو پهلوی آمریکا که به دلیل روابط خاص واشنگتن و ریاض شاید قابل توجیه باشد، رویکرد محافظه کارانه ترکیه نیز برای بسیاری از ناظران مورد پرسش و توجه قرار گرفته است.